صفحه 11 از 18 ... 910111213 ...
نمایش نتایج: از 101 تا 110 از 174

موضوع: نظرتون در مورد چادر چیه؟

19727
 1. بالا | پست 101
  مدیر کل همیاری

  عنوان کاربر
  مدیر کل همیاری
  تاریخ عضویت
  October_2010
  شماره عضویت
  5
  نوشته ها
  3,374
  صلوات
  192
  دلنوشته
  6
  اللهمّ صلّ علی محمّد و آل محمّد
  سپاس
  2,637
  8,731
  نوشته های وبلاگ
  38
  دریافت
  146
  آپلودها
  5

  RE: نظرتون در مورد چادر چیه؟

  اقای دکتر عزیزی
  ازتون ممنونم که به حرفای من توجه میکنین.

  خواهش میکنم مریم خانم

  ولی واقعیتش باید عرض کنم من اصلا نتونستم قانع بشم که بدن و موی زنان تو اون تعریفی که شما میگین(یعنی همه بدن به جز صورت و کف دستها) برای مردان تحریک کننده هستش. نمیگم شواهد علمی نقل شده توسط شما نامعتبر هستن. بله همه اونها از لحاظی میتونن درست باشن. بهرحال خودتون بهتر میدونین که علم رو به تحول و پیشرفت هستش و هر روز و هرساعت یک یافته علمی جدید ارایه میشه و خیلی وقتها نظریه ها و کشفیات قبلی رد میشن. این اتفاق دائم داره می افته و همین لحظه شاید ماها ندونیم که فلان یافته علمی جدید در رابطه با فلان موضوع مطرح شده و یا قراره چند ساعت دیگه مطرح بشه. این امارهایی که شما ارایه فرمودین نمیگم غلط هستن ولی خیلی وقت ها هم ممکنه واقعیت نداشته باشن. ادم ها با هم فرق دارن حتی مردم ملت های مختلف و نژادهای مختلف و در زمان های مختلف. پس یه قانون قطعی و یقینی برای نوع تحریک پذیری هر دو جنس وجود نداره.

  بسیاری دخترها هستن که از راه همون نگاه تحریک میشن و من مردهایی رو دیدم که ادم های عاقل و طبیعی هستن ولی توجه کمی به اطرافشون دارن و حتی مدل لباس اطرافیانشون زیاد تو ذهن شون نمی مونه( یعنی خیلی از راه نگاه با محیط شون ارتباط پیدا نمی کنن)

  خب، اینکه شما می پذیرید یا نه، بحث دیگری هست. من موارد رو با ذکر سند و دلیلشون توضیح میدم، دیگه پذیرش یا عدم پذیرش اون به من ارتباطی نداره. در دین هم وقتی قرآن کریم می فرماید:«لااکراه فی الدین قد تبین الرشد من الغی» منظوری مشابه مد نظر هست. قرآن می فرماید که راه رشد و هدایت از راه گمراهی و غی تبیین شده است، و بنابراین نمیشه با اکراه دین رو قبولاند. این خود افراد هستند که تصمیم می گیرند و بی شک این تصمیمات مهمشون در عاقبتشون تاثیرگذارند. خب اگر من یک حقیقتی رو ببینم و چشمم رو به روش ببندم، اونوقت خود من هستم که دارم عاقبتم رو اینچنین خراب میکنم. اصل اختیار در انتخابِ راه همین هست.

  درباره اینکه یافته های علمی تغییرپذیر هستند، با شما هم عقیده هستم و قبلا هم گفتم که اتفاقا ما به همین خاطر نمیتونیم تکیه بیش از حد به علم تجربی کنیم و نیازمند وحی هستیم. وحی که از جانب کسی که علم اولین و آخرین رو داره نازل شده. اما یافته داریم تا یافته. این یافته ها مواردی هستند که درباره یک نیاز و غریزه صحبت می کنند. مثلا فرض کنید نیاز گرسنگی. اینها از نوع داده هایی نیستند که قرار باشه مثلا با گذر زمان تغییرات چشمگیری در اونها رخ بده. تا بوده همین بوده، که مردان با تحریکات بصری بیشتر برانگیخته می شده اند...

  و اما در رابطه با تفاوتهای فردی که عنوان نمودید باید عرض کنم که هیچکس منکر این قضیه نشده. خیلی واضحه که افراد با هم متفاوتند. منتها عموما مردان با تحریکات بصری بیشتر برانگیخته میشن و زنان با تحریکات شنیداری عاشقانه و لمسی. منتها این به این معنا نیست که زنان با تحریکات بصری برانگیخته نمیشن، یا مردان با تحریکات لمسی. خب ما هم قبلا عرض کردیم که تحریکات خاصی بیش از تحریکات دیگر در دو جنس اثربخش هستند و دین هم خیلی ظریف این موارد رو دقت کرده و بر مبنای اونها دستور داده. پوشش هم برای مردان و هم برای زنان توصیه شده، ولی برای زنان بیشتر. همانگونه که کنترل نگاه برای مردان بیشتر توصیه شده که دلایلش رو گفتیم. حالا اینکه برخی هم پیدا میشن که این قانون کلی در موردشون مصداق نداره، قانون رو زیر سوال نمیبره. قاعده کلیت داره، ولی ممکنه درباره تک تک افراد مصداق پیدا نکنه


  ضمنا این یافته درباره یک امر درونی در مردان و زنان هست، یعنی در ذاتشون هست. همه می دانیم که برای مردان زیبایی از اهمیت بیشتری برخوردار هست. خب این معنا نمیده که برای زنان زیبایی مهم نیست، ولی قطعا معنی میده که برای مردان مهمتره و واقعیت هم همینه. برای زنان مثلا کفایت اهمیت بیشتری داره و اینها هم حرف من نیست، بلکه در کتاب روانشناسی یادگیری السون و هرگنهان میتونید این یافته ها رو مشاهده کنید. حالا اینکه واقعیت رو می خواهید بپذیرید یا نه، اون بحث دیگری است.

  من قبلا هم عرض کردم از همون مشروعیت تنفر دارم علتش رو هم عرض میکنم. ببینین روزانه و شاید در هفته چندین و چند دستاورد جدید علمی و تحقیقاتی تو سطح جهان مطرح میشه. مثلا دانشمندها به این نتیجه می رسن که فلان میوه فلان خاصیت رو داره و یا فلان ماده ممکنه ضررهایی رو برای بدن داشته باشه. اما غیر از اون موادی که جان انسان ها رو خیلی قطعی و مستقیم و بی برو برگرد تهدید می کنن و یا محیط زیست رو تخریب می کنن در هیچ کجای دنیا هیچ چیزی به راحتی ممنوع و غیرقانونی شناخته نمیشه( مگر حالا مسایلی خاص که مرتبط به سیاست باشن و از مقوله این بحث خارج هستن). مثال واضحش رو بگم. کف پاشنه بلند!! منظورم البته بالاتر از 10 سانتی متر پاشنه هستش که عالم و ادم میدونن به شدت برای مهره ی کمر، زانوها و مچ پا مضر هستش. اینو سال هاست دانشمندان طب فهمیدن و بارها توی شبکه های ماهواره ای صحبتش شده تو مجلات و روزنامه ها مقالاتی در مورد ضررهای کفش پاشنه بلند نوشتن. ولی هنوز این کفش در جهان تولید میشه و به صورت قانونی به فروش میرسه. چرا؟ چون انسان صاحب اختیاره ولی وای به وقتی که شرع و دین بخوان توی یه مساله ای دخالت کنن. دین ماهیتا دوست داره افسار مردم رو توی دستش بگیره. 

  به نظر شما تولید کفش پاشنه بلند خواسته دین هست؟!!

  اینکه در جهان هنوز داره تولید میشه، به این دلیل هست که برخی شرکتهای سودجو، با فریفتن برخی دختران فقط میخوان پول به دست بیارن. اتفاقا دینه که میگه جلوی اینجور تولیدات رو بگیرید. دینه که میگه خودتون رو در بند این تبلیغات فریبنده قرار ندید. دینه که میگه هدف نمیتونه وسیله رو توجیه کنه. یعنی هدف پول در آوردن نباید باعث بشه چنین کارهایی صورت بگیره. واقعا از این مثال متعجب شدم!


  اون اقا بهم گفته بودن که پیروی کردن از قرآن یعنی حماقت و سرسپردگی. من کاری ندارم شاید هم این حرف کمی اغراق باشه ولی واقعیتش یه جورایی همینطوره. چون وقتی پذیرفتیم که تابع قرآن باشیم دیگه زور هستش بالای سرمون. دیگه حکم یعنی حکم قرآن دیگه ادم از خودش انتخاب نداره که بتونه تصمیم بگیره. این قضیه به نظرم مثل یه فاجعه است که انسان رو از خودش تهی می کنه. یادمه همین حرف رو از ایشون شنیدم و فوق العاده به دلم نشست. "آدم با اتصال به دین از عقل و خرد خودش غافل می مونه" حالا شاید عین جمله اش همین نبود ولی تقریبا همین معنیو میداد.

  خب من فکر میکنم ایشون هنوز یه نیم نگاهی هم به قرآن نینداخته اند و اینچنین قضاوتی امکان نداره از سوی کسی که قرآن رو خوانده باشه صورت بپذیره. پاسخ به این سوال اینقدر مبرهن هست که من فقط به ذکر یک جمله از پروفسور هانری کوربن در این باره اکتفا می کنم:

  اگر اندیشه ی محمد (ص) خرافی بود و اگر وحی او الهی نبود ، هرگز جرات نمی کرد بشر را به علم دعوت کند . هیچ یک از افراد بشر و هیچ شیوه ی تفکری به اندازه ی محمد (ص) و قرآن ، انسان را به دانش دعوت نکرده اند ; تا آنجا که در قرآن نهصد و پنجاه بار از علم ، فکر و عقل سخن به میان آمده است.

  واقعا فکر میکنید کسی که قرآن میخونه از عقل و خرد غافل میمونه، یا کسی که قرآن نمیخونه؟!


  مثلا امروز فلان یافته ی علمی در یک کشوری نشون می ده که طلای زرد برای بدن مردها مضر هستش. علمای اسلامی هم کیف میکنن که عجب!! هرچی اسلام گفته همونه ولی خب دو سال دیگه یه یافته علمی جدیدتری میاد و مثلا این گفته رو نقض می کنه و معلوم میشه که برعکس طلای زرد خیلی هم برای بدن مردها مفید هستش. ولی خب اون مسلمون بدبخت چاره ای نداره اون که نمیتونه پا به پای علم حرکت کنه اون مجبوره بچسبه به همون دستاورد 1400 ساله و تا آخر عمرش به همون پایبند بمونه.
  دین و شریعت فرصت رشد رو از ادم می گیرن و علت نفرت و بیزاری بنده و خیلی های دیگه هم همینه.

  در این باره لازمه توضیحاتی رو عرض کنم.

  منطق قرآن کریم، به قدری زیباست که ما با رجوع به متن خود قرآن کریم میتونیم به سادگی پاسخ چنین سوالاتی رو دریابیم. مثلا درباره حرمت شراب، آیه قرآن کریم اینه:

  «يَسْئَلُونَكَ عَنِ الْخَمْرِ وَ الْمَيْسِرِ قُلْ فيهِما إِثْمٌ كَبيرٌ وَ مَنافِعُ لِلنَّاسِ وَ إِثْمُهُما أَكْبَرُ مِنْ نَفْعِهِما ...» (البقره - 219)

  منطق قرآن واقعا اعجاب انگیزه. قرآن کریم بیان میکنه که بله اینطور نیست که در شراب همه اش ضرر و زیان باشه. بلکه منافعی هم داره، اما ضرر و زیانش بیشتره. سپس حکم حرمت قطعی رو در جایی دیگر بیان می فرماید:

  «يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا إِنَّمَا الْخَمْرُ وَ الْمَيْسِرُ وَ الْأَنْصابُ وَ الْأَزْلامُ رِجْسٌ مِنْ عَمَلِ الشَّيْطانِ فَاجْتَنِبُوهُ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ» (المائده - 90)

  حالا میان میگن که بله علم امروز اومد و کشف کرد که شراب ضرر داره. فردا اومد و کشف کرد که شراب سود هم داره!! خب اینها رو 1400 سال پیش قرآن گفته بود. بعد میان مثلا شراب رو درش تغییراتی ایجاد می کنند و میگن خب این یکی دیگه مو لای درزش نمیره! و هیچ ضرری نداره! خب، اگر بیان و در شراب تغییراتی بدن که این شراب یک ماده دیگه بشه، خب طبیعیه که حکمش هم میتونه عوض بشه، چون دیگه اون ماده شراب نیست. تازه از اینها هم که بگذریم، این علمی که هر دقیقه بخواد حرفشو عوض کنه، اصلا علم نیست. خودتون هم بیان کردید که این علم ناقصه. بنده هم عرض کردم که چون این علم ناقص هست، ما نیازمند علمی اصیل و وحیانی هستیم که از جانب کسی که علم اولین و آخرین رو داره(یعنی خدا) اومده باشه. علم تجربی هم در حد و اندازه و جایگاه خودش حائز اهمیته. ضمن اینکه این علم اثرات بلندمدت رو نمیتونه اندازه گیری کنه. اومدیم و دویست سال دیگه گندش در اومد که بله فلان ماده در شراب تدریجا به بدن ضرر میرسونده! قبلا هم عرض کردم که علم اصیل با دین تعارضی نداره. وقتی ما عقلا و تحقیقا فهمیدیم که دین حقه و ضروریه برای زندگی ما، اونوقت پذیرش این احکام هم شیرین میشه. اما وقتی بخواهیم منتظر بمونیم تا علم تجربی تک تک احکام رو برای ما ثابت کنه، شاید دیگه عمری باقی نمونه باشه!


  حالا بنده درباره الکل و تاثیراتش بر جنین اندکی توضیح میدم.

  سندرم جنین الکلی:

  سندرم جنین الکلی، موقعیتی است که ناشی از مواجهه با الکل قبل از زمان تولد می باشد. اگر مادری در هنگام بارداری اقدام به مصرف الکل نماید کودک خود را در معرض خطر سندرم جنین الکلی  قرار داده است. مشکل عمده اینجاست که برخی از عوارض این سندرم غیرقابل بازگشت بوده و عوارض جدی را برای کودک به ارمغان می آورد از جمله مشکلات جسمی، ذهنی و رفتاری که می تواند از کودکی به کودک دیگر بسیار متفاوت باشد. در ایالات متحده، هر ساله حدود چهل هزار کودک با درجات مختلفی از سندرم جنین الکلی  متولد می شوند.

  خدا میدونه که چقدر کودک به خاطر الکلی بودن مادرانشون فدا شده اند. اگر اینها اسلام رو میشناختند و الکل مصرف نمی کردند اینچنین میشد مریم خانم؟


  اینکه گاهی من اصطلاح دین رو به کار میبرم و گاهی اسلام رو، منظورم اینه که دین در بحث بنده همون اسلام هست. ادیان تحریف شده، یا عرفانهای ساخته دست بشر رو کاری بهشون ندارم.

  به نظر من میشه که کسی با هوش خیلی بالا مثل حضرت محمد کتابی رو با اینهمه جزییات بقول شما اعجازبرانگیز بنویسه. اتفاقا کتاب حضرت حافظ هم کم از این اعجازها نداره ولی خب دست نویس بشر هستش و اینم چیزی از ارزشش کم نمیکنه. 

  خب، اولا من همانطور که گفتم تنها یکی از سطحی ترین اعجازهای قرآن کریم یعنی اعجاز ریاضی رو اون هم به شکلی بسیار مختصر بیان کردم. اگر همین الان به یک انسان که چه عرض کنم، به چندین انسان بگن متنی رو تنظیم کنید که اینقدر با دقت کلمات متناسب با هم رو تکرار کرده باشه، ببینید چقدر با مشکل مواجه میشن. در همون بخشی که براتون نوشتم، درصد خشکی و دربا رو محاسبه کردید؟ ناسا مدت زیادی نیست که این درصد رو عنوان کرده. آیا ادعا دارید این یافته توسط یک انسان ذکر شده؟!

  اگر من اعجاز ریاضی تنها رو برای شما باز کنم، از شدت تعجب مطمئنا انگشت به دهن خواهید ماند. متن زیر رو مطالعه کنید:

  http://www.mohsenazizi.blogfa.com/post-95.aspx

  من فقط همین اعجاز ریاضی رو که شاید سطحی ترین اعجازها باشه مطرح میکنم فعلا. اگر قانع نشدید، اونوقت دلایل دیگری میارم. ولی فکر میکنم خیلی قضایا روشنه

  نکته بسیار مهم اینه که پیامبر درس نخوانده قرآن رو آوردند. جالبه که حافظ اینو خیلی قشنگ بیان میکنه:

  نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت------ به غمزه مسئله آموز صد مدرس شد

  نکته مهم دیگر اینکه قرآن انسانها رو دعوت میکنه به اینکه اگر میتونن مشابهش رو بیارن، بیارن. خب طبعا میدانیم که کتب مشابه دیوان حافظ هستند. و جالب اینجاست که حافظ خودش بیان میکنه که به برکت قرآن به این مقامات رسیده:

  صبح خيزي و سلامت طلبي چون حافظ------ هر چه كردم همه از دولت قرآن كردم

  ضمنا سوال دیگری هم مطرح کرده بودم و اون اینکه چرا یک شخص باید اینهمه رنج و زحمت و مسئولیت رو در کتابی بیاره و به خودش تحمیل کنه؟!


  اون اقا گفتن که محمد ادم باهوشی بود(البته ایشون گفتن قدرت طلب و سودجو هم بود ولی من مخالفم با این اتهامات) و سعی کرد با نفوذ اهسته اهسته بین مردم بخصوص اونهایی که دردکشیده و ستمدیده بودن خودشو توی دل اونها جا بده و کم کم بتونه یک امپراطوری واسه خودش تشکیل بده. ظاهرا ایشون سواد رو هم از عموی خودش یاد گرفته بود.

  امپراطوری؟!

  هیچ میدونید که کفار برای اینکه پیامبر گرامی اسلام(ص) رو از تبلیغ دین باز بدارند، چه پیشنهاداتی به ایشون کردند؟

  چقدر وعده و وعید دادند که بهت مقام و دارایی میدیم، در عوض دست از تبلیغ دین بردار. گفتند تو بتهای ما را بپرست و در عوض ما خدای تو را میپرستیم، که سوره کافرون بر پیامبر نازل شد. پس از این تطمیعها و نتیجه بخش نبودنش، اومدن پیامبر رو مورد آزار و اذیت قرار دادند. مقام پیامبر(ص) در قریش جایگاه کمی نبود و قریش هم طایفه کوچک و کم اهمتی نبود! پیش از آغاز نبوت هم ایشان به محمد امین معروف بودند. ای کاش مقداری در تاریخ مطالعه کنیم و سپس حرف بزنیم. پیامبر(ص) اینقدر متواضع بودند که در تاریخ نوشته اند، اگر کسی وارد مجلس ایشان میشد و ایشان را نمی شناخت، از طرز نشستن افراد نمیتوانست تشخیص دهد که کدامیک پیامبر(ص) است و کدامیک نیست! یعنی مجالس ایشان صدر مجلس و قعر مجلس نداشت. همه یکسان بودند. دعوت میکنم سیره نبی گرامی(ص) رو اندکی مطالعه کنید.


  گرمای تابستون برای زنان باحجاب مث یه شکنجه هستش. اتوبوس و ماشین کولردار تاحدی رفع مشکل میکنه ولی توی بسیاری از اقشار مردم بخصوص زحمتکش ها حجاب زن رو از بین میبره و تعرق دائم پوست باعث چروک زودرس میشه و کلیه ها رو هم دچار مشکل میکنه. چادر و مقنعه پوشیدن توی تابستون و حتی خرداد ماه شوخی نیست وحشتناکه و خب اینو باید به حساب ظلمی گذاشت که بیش از 1000 سال پیش در حق زنان شده اونم همون زمانی که هیچکس هیچ چیزی از علم نمیدونست و از اثرات مهلک این پوشش خبری نداشتن.

  خب در این باره فکر میکنم به حد کافی توضیح داده ام. این رو هم اضافه میکنم که لزومی نداره کارهایی که اینقدر طاقت فرسا هستند رو برای خانمها متصور بشیم. اینگونه کارها رو معمولا آقایون انجام میدن. هر کسی را بهر کاری ساختند

  ضعف شخصیت و عقده حقارت در خیلی از دخترها و زنان محجبه دیده میشه. ضمنا وجود حجاب باعث بیشتر شدن موهای زائد( روی چانه و گردن و بازو و ساعد) میشه و عوارض دیگه اون هم که عرض کردم مربوط به اسیب پوستی و مشکلات کلیوی هستن. جالب اینجاست که این وسط هیچ چیزی هم به دست اون زن نمیاد. تاثیر حجاب بر مصونیت افراد واقعا شاید اونقدر قلیل باشه که به چشم نیاد ولی قطعا عوارضش بیشتره به خصوص وقتی حجاب برای همه شهروندها بخواد اجباری باشه.

  میتونید لطف کنید و منبع علمی این یافته ها(ضعف شخصیت و عقده حقارت موجود در زنان محجبه، مشکلات کلیوی ناشی از داشتن حجاب!!!! و ...) رو برای بنده ذکر کنید. خوشحال میشم در این باره کسب اطلاع کنم!

 2. بالا | پست 102

  عنوان کاربر
  مدیر بازنشسته
  تاریخ عضویت
  April_2011
  شماره عضویت
  419
  نوشته ها
  547
  صلوات
  1014
  دلنوشته
  2
  بر نور جمال پاک احمد صلوات برعطر وجود حی سر مد صلوات بر وجه نکوی وخلق نکوی رسول بر خاتم انبیاء محمـــد صلوات
  سپاس
  687
  682
  نوشته های وبلاگ
  3
  دریافت
  11
  آپلودها
  5

  RE: نظرتون در مورد چادر چیه؟


  مثلا امروز فلان یافته ی علمی در یک کشوری نشون می ده که طلای زرد برای بدن مردها مضر هستش. علمای اسلامی هم کیف میکنن که عجب!! هرچی اسلام گفته همونه ولی خب دو سال دیگه یه یافته علمی جدیدتری میاد و مثلا این گفته رو نقض می کنه و معلوم میشه که برعکس طلای زرد خیلی هم برای بدن مردها مفید هستش. ولی خب اون مسلمون بدبخت چاره ای نداره اون که نمیتونه پا به پای علم حرکت کنه اون مجبوره بچسبه به همون دستاورد 1400 ساله و تا آخر عمرش به همون پایبند بمونه.
  دین و شریعت فرصت رشد رو از ادم می گیرن و علت نفرت و بیزاری بنده و خیلی های دیگه هم همینه.

   
  سلام

  در این مورد اضافه بر پاسخ های آقای عزیزی، این مورد رو هم اضافه می کنم که درسته در قرآن یا احکام علت مضر بودن یا مفید بودن خیلی چیزها گفته شده اما در همین قرآن از انسان خواسته شده که به دنبال کشف و کسب دانش باشه تا بتونه خودش به حقیقت برسه. و اتفاقا این خیلی شیرین تره که خود انسان به جستجوی حقیقت می پردازه و به همان یافته ها می رسه. و البته اینکه گفته شد دانشمند ها گاهی به یافته ای علمی می رسند که با گفته خدا مطابقت داره و شاید بعدها به یافته ای بر خلاف اون برسن، باید گفت که حقیقت و واقعیت علم یک چیز بیشتر نیست، اما دانش بشر به صورت صد در صد کامل نیست و ممکنه گاهی به یک نتیجه برسه و گاهی مورد دیگری رو هم کشف کنه . گاهی گفته میشه فلان چیز مفید هست و گاهی به این نتیجه می رسن که مضراتی هم داره اما واقعیت قابل تغییر نیست و ثابته اگر قرار باشه ضرری به بدن وارد بشه تاثیر ثابته و اگر فایده ای هم داشته باشه همین طور. خدا در احکامش مثل یک دفترچه راهنما خیلی واقعیت ها رو مشخص کرده اما تشخیص موضوع و کشف واقعیت ها رو به خود انسان سپرده و دانش ناقص بشر کم کم یافته ها رو کشف می کنه. پاسخ کامل تر رو هم در این زمینه افای عزیزی بیان کردند. ...
  واقعا چطور ممکنه انسان با این همه پیچیدگی و عظمت بدون هیچ کلید و راهنمایی رها شده باشه؟! 

 3. بالا | پست 103
  کاربر همیاری

  عنوان کاربر
  کاربر همیاری
  تاریخ عضویت
  December_2012
  شماره عضویت
  3780
  نوشته ها
  1,153
  سپاس
  332
  439
  دریافت
  0
  آپلودها
  0

  RE: نظرتون در مورد چادر چیه؟

  اقای دکتر عزیزی
  من مشکلی با پذیرفتن منطق طرف مقابلم ندارم. اما در صورتی که واقعا قانع بشم. اگه قانع شده بودم از همون اول میگفتم حق با شماست و شما درست میگین!! 
  درسته که مردها بیشتر با تحریک بصری برانگیخته میشن و زن ها با تحریک لمسی. این حرف رو قبول دارم ولی حرف من اصلا این نبود. منظورم این بود که در هر دو جنس هر دو نوع برانگیختگی(چشمی و لمسی) وجود داره که خودتونم قبول دارین.
  ما نمیتونیم میزان اثربخشی هرکدوم از این تحریک ها رو در دو جنس تعیین کنیم. عرض کردم هستن اقایونی که اصولا زیاد به اطراف خودشون متوجه نیستن و برعکس دخترهایی هم هستن که از راه همون نگاه هاشون به جنس مخالف شدیدا درگیر طرف میشن و برا خودشون و طرف مقابل دردسرهای بزرگ درست میکنن. 
  حرف من اینه که میزان شدت این تحریک ها در دو جنس و در افراد مختلف اصلا قابل اندازه گیری نیست. چرا حجاب اسلامی؟؟ حرف من راجع به حدود اسلامی حجاب هستش نه بحث روان شناختی نوع تحریک پذیری اقایون و خانم ها. البته خیلی خوب هستش که راجع به مبحث روانشناسی اون صحبت بشه و از نظر علمی قضیه حلاجی بشه ولی مشکل بنده و اکثر دخترهای ایرانی، فرم و ساختار حجاب اسلامی هستش(پوشش کل بدن به جز صورت و کف دستها) ایا علم ثابت میکنه که چنین حدودی برای مصون موندن زنان از نگاه مردان لازم هستش؟
  این حدود زاییده ذهن کسی هست که قران رو نوشته بوده و باور کنین هیچ منطقی براش متصور نبوده.

  در مورد کفش پاشنه بلند من هرگز نگفتم این نوع کفش خواسته دین اسلام هستش. منظورم این بود که اگه علم میاد و مضرات یه چیزی رو میگه مثلا ضررهای کفش پاشنه بلند رو عنوان میکنه دلیل نمیشه که محدودیتی بوجود بیاد برای اون زنانی که دلشون میخواد با وجود این عوارض هنوز از کفش پاشنه بلند استفاده کنن. این قانون دموکراسی و مردم سالاریه. ولی دین زور گو هستش ذات دین زور گو هستش و میگه اگه چیزی رو من حرام اعلام میکنم پس شما حق استفاده ازش رو ندارین!! منظور من مقایسه دین و علم بود. علم با ملایمت نظرش رو میگه و دین با خشونت و دیکتاتوری.

  ایشون قرآن رو کامل خونده بودن و حتی نهج البلاغه و بعضی از کتب دینی دیگه رو هم خونده بودن و همیشه هم میگفتن که چون مطالعه داشتن پس میتونن نقدشون کنن. البته خب اینو خودم قبول دارم که خیلی خیلی با نفرت و انزجار راجع به قرآن و پیامبر صحبت میکردن و این اصلا درست نبود. باید راجع به هرچیزی که صحبت میکنیم نقاط قوت و ضعف رو در کنار هم بیان کنیم ولی ایشون کینه ورزانه حرف میزدن راجع به اسلام و رهبران دینی. ولی خب مطالعه کرده بودن که میگفتن.

  در مورد مضر بودن شراب که خب کاملا حق با شماست. ولی این مضرات هیچ منعی واسه ازاد بودن شراب ایجاد نمیکنه حکایت شراب هم تقریبا مثل همون کفش پاشنه بلند هستش و یا مثل سیگار. تمام این موارد باید ازاد باشن ولی خب یه ادم عاقل نباید به سمت شون بره و یا حداقل نباید افراط کنه چون عواقبش گریبان خود ادم رو میگیره. بنده به شخصه خیلی از مشروبات الکلی بدم میاد و البته اینو همه مون میدونیم که در کل سیگار مضرتر هستش نسبت به شراب ولی در ممالک اسلامی سیگار آزاده و شراب ممنوع!!!

  در مورد سوالتون خب احتمال داشته که حضرت محمد چون برای نوشتن قرآن خیلی زحمت کشیده بودن و اندیشه هاشون رو در اون کتاب ارایه داده بودن خب ایشون رنج رو پذیرفت بخاطر باورها و اعتقاداتش و اینکه بتونه جامعه اعراب رو از اونی که هست بهتر کنه. این یه امر طبیعی هستش خیلی از دانشمندان و اندیشمندان شرقی و غربی طی تاریخ حاضر شدن کلی رنج و زحمت و خطر رو به جون بخرن تا یک فکر و یک باور صحیح رو بتونن بین مردم نهادینه کنن. نمونه هاش بودن سقراط و گالیله.

  من هرگز موافق نیستم که پیامبر دنبال امپراطوری بودن و یا ادم جاه طلبی بودن. این نظر اون اقا بودش و خب چون من دوستشون دارم تموم جملات ایشون واسه من دلنشین هستن حتی اگه بنظرم منطقی و درست نبوده باشن.

  فیزیک بدنی مردها قوی تر هستش اینو همه میدونیم. ولی هیچ ایرادی نداره اگه یه زن دوست داره شغل سختی رو مطابق با سلیقه و دلخواه خودش انتخاب کنه. حرف اینه که چرا حجاب اسلامی باید مزاحم کار اون خانم بشه؟؟

  در مورد عقده حقارت دختران و زنان محجبه مواردی رو خودم از نزدیک دیدم ولی اگه اجازه بدین سند معتبرش رو بعدا خدمت تون ارایه بدم چون الان چیزی توی دستم ندارم که برا شما قابل قبول باشه.
  در مورد مشکلات کلیوی ناشی از حجاب که خب بدیهی هستش وقتی تعریق بالا میره آب بدن کاهش پیدا میکنه و روی سیکل فعالیت نفرون های کلیه اثر میگذاره و به مرور باعث رسوب کردن مواد و املاح در داخل کلیه ها میشه و ....
  در مورد ارتباط بین موهای زائد و حجاب لطفا لینک زیر رو دنبال کنین:
  http://teh-song13.eu/forum/%D8%A7%D8...%88%D8%AF.html


  و یا این یکی لینک:
  http://balatarin.com/permlink/2010/10/27/2235803

 4. بالا | پست 104
  کاربر همیاری

  عنوان کاربر
  کاربر همیاری
  تاریخ عضویت
  March_2013
  شماره عضویت
  5074
  نوشته ها
  15
  سپاس
  0
  0
  دریافت
  0
  آپلودها
  0

  RE: نظرتون در مورد چادر چیه؟

  سلام

  بنده قصد بحث در این مورد رو ندارم، فقط در مورد دو تا از دلیل‌های خانم maryam.azadeh عزیز صحبت دارم:

  اولین مورد، لینک‌هایی که گذاشتند.
  عکس از لینکی که از سایت بالاترین دادند:

  همون‌طور که می‌بینید، این لینک در بخش سرگرمی و به عنوان لطیفه (البته از نظر آنها) قرار داده شده. حتی متن خبر هم کافیه که به اشکال داشتن موضوع شک کنیم. به جز مسائل اشتباه علمی، مسائل اشتباه غیرمنطقی هم وجود داره که واضحه و به خاطر محتوا، درست نیست توضیح داده بشه.

  عکس از لینک دیگر:


  و البته چند پست پایین‌تر:

  همان‌گونه که می‌بینید، نویسنده‌ٔ این پست هم این نوشته را به خاطر خنده و به عنوان لطیفه گذاشته!


  علاوه بر این، در مورد مشکلات کلیوی که فرمودید، اصلا منطقی نیست.
  اگر مشکل شما را منطقی فرض کنیم، بنده هم برای بی‌حجابی می‌تونم مشکل بتراشم. به این صورت که هر چه سطح بیشتری از پوست در معرض آفتاب قرار بگیره، احتمال برخورد امواج پر انرژی مثل ماوراء بنفش و ... به پوست افزایش پیدا می‌کنه. افزایش برخورد این پرتو‌ها می‌تونه باعث بیماری‌های پوستی و در نهایت سرطان پوست بشه. البته مردم برای پیش‌گیری می‌تونند که از کرم‌های ضد افتاب استفاده کنند. اما به خاطر خاصیت پوشانندهٔ کرم‌ها، عمل هوادهی از طریق پوست انجام نمی‌شه و به همین دلیل پوست کیفیت خودش رو از دست می‌ده و چروک شدن پوست و احتمال بیماری‌های پوستی افزایش پیدا می‌کنه.
  البته اشکال تراشیدن در این سطح نیست و اگر بخواهید اشکالات دیگری هم هست که عنوان کنم.

  اما در مورد دلیلِ غیرمنطقی بودن مشکلی که شما عنوان کردید. مشکلات کلیوی زمانی حاصل می‌شه که تعرق در سطح بالایی انجام بگیره و البته آبی هم برای خوردن در دسترس نباشه. زنان ما که خدای نکرده قرار نیست در وسط کویر بزرگ آفریقا کار کنند که از هر طرف تا چند صد کیلومتر از آب دور باشند. هر گاه تعرق به حدی برسه، فرد احساس تشنگی می‌کنه. حد تشنگی حد خطر نیست و حد خطر زمانیه که مدت زیادی از تشنگی بگذره.
  لذا بانوان هم اگر تعرق زیادی پیدا کنند، قبل از این‌که سطح آب بدنشان به مرحلهٔ خطر برسه، احساس تشنگی می‌کنند. آب هم که همه جا در دسترس است. می‌نوشند و دچار مشکلی نمی‌شوند. تازه، توسط تعرق، مواد نامناسب بدن رو هم دفع می‌کنند و از این نظر حجاب خوب هم هست چون باعث خروج مواد نامناسب از بدن می‌شه و باعث سلامتی بانوان  (= تراشیدن مزیت برای حجاب!)

  موفق باشید. 


   

 5. بالا | پست 105
  کاربر همیاری

  عنوان کاربر
  کاربر همیاری
  تاریخ عضویت
  December_2012
  شماره عضویت
  3780
  نوشته ها
  1,153
  سپاس
  332
  439
  دریافت
  0
  آپلودها
  0

  RE: نظرتون در مورد چادر چیه؟

  اقا یا خانم شجاع
  ممنونم از نظرتون
  عرض کنم که در سایت بالاترین زمانی که این خبر منتشر شد( حدود دو سال پیش) به صورت یک خبر داغ دراومد که میشد گفت شاید بیش از ده دوازده لینک از سایت های مختلف ایرانی و خارجی رو در بر میگرفت و این سایت قانونش اینطوریه که بخش مورد نظر توسط اعضای سایت انتخاب میشه ولی خب خیلی وقتها حتی سر اخبار جدی و فوق جدی بعضی از اعضا بخاطر بی دقتی یا حالا هر دلیل دیگه ای بخش مورد نظر رو سرگرمی انتخاب میکردن. الان دو سال حدودا گذشته و منم تنها منبعی که دستم مونده بود همین لینک بود که میفرمایین. ولی اون موقع که این خبر منتشر شد در لیست اخبار داغ بود و همونطوری که گفتم وبسایت های زیادی رو دربر میگرفت.

  در مورد قرار گیری سطح پوست در معرض افتاب هم بهرحال پوست صورت در معرض افتاب قرار میگیره و اتفاقا پوست چهره واسه همه بخصوص خانم ها از همه جای بدنشون مهمتره و در دین اسلام هم "صورت زن" میتونه باز باشه و درنتیجه استعمال کرم ضد افتاب و چروک شدن پوست بخاطر قرار گیری دائمی یک لایه روی پوست میتونه اتفاق بیافته.
  وقتی پوست بدن شما برهنه هستش اولا کمتر عرق میکنید( اینو امتحان کن و تجربه کن) دوم اینکه اون مقدار عرق هم که روی پوست برهنه تولید میشه (که خیلی خیلی هم کمتره) راه داره که حرکت کنه و حتی روی زمین بچکه ولی وقتی پوست عرق میکنه و پوست لخت نیست یعنی پیراهن و شلوار و جوراب و روسری و غیره وجود دارن عرق نه تنها در جای خودش متمرکز میشه بلکه مقداری هم جذب پارچه شده و ضمن حفظ اثر اسیدی خودش بقای خیلی بیشتری پیدا میکنه یعنی عرق همون ماهیت اسیدی خودش رو حفظ میکنه و مدت زمان خیلی طولانی تری روی پوست می مونه و اونوقت موجب چروک شدن و اسیب دیدن سطح پوست میشه و حتی در اشکال خیلی شدیدش ریسک عوارض بدخیم پوستی هم وجود داره. پوست بدن ما عضوی هستش که اگه بارها اسیب های سطحی ببینه برا سرطان و عوارض بدخیم مستعد میشه.

  اغاز تشنگی همون حد خطر هستش ولی هرچی زمان بگذره خطر افزایش پیدا میکنه. جالبه اینو هم بگم که تحمل یک ساعت تشنگی مغز انسان رو یکسال پیرتر میکنه. یکی از علل بروز بیماری های کلیوی تعریق بالای بدن هستش.

 6. بالا | پست 106
  کاربر همیاری

  عنوان کاربر
  کاربر همیاری
  تاریخ عضویت
  March_2013
  شماره عضویت
  5074
  نوشته ها
  15
  سپاس
  0
  0
  دریافت
  0
  آپلودها
  0

  RE: نظرتون در مورد چادر چیه؟

  سلام، ممنون از پاسختون.
  اقا یا خانم شجاع
  ممنونم از نظرتون
  عرض کنم که در سایت بالاترین زمانی که این خبر منتشر شد( حدود دو سال پیش) به صورت یک خبر داغ دراومد که میشد گفت شاید بیش از ده دوازده لینک از سایت های مختلف ایرانی و خارجی رو در بر میگرفت و این سایت قانونش اینطوریه که بخش مورد نظر توسط اعضای سایت انتخاب میشه ولی خب خیلی وقتها حتی سر اخبار جدی و فوق جدی بعضی از اعضا بخاطر بی دقتی یا حالا هر دلیل دیگه ای بخش مورد نظر رو سرگرمی انتخاب میکردن. الان دو سال حدودا گذشته و منم تنها منبعی که دستم مونده بود همین لینک بود که میفرمایین. ولی اون موقع که این خبر منتشر شد در لیست اخبار داغ بود و همونطوری که گفتم وبسایت های زیادی رو دربر میگرفت.
   
  بسیار خوب. ما هم فرض می‌کنیم که سایت بالاترین و سایت teh-song13 متن جدی را، به اشتباه به عنوان سرگرمی و لطیفه قرار دادند.
  شما یک لطفی بکنید.

  - اگر ممکنه متن خبر انلگیسی رو از یک سایت علمی به ما نشان بدید. (بالاخره اگر متن جدی و واقعی باشه، باید یک سایت علمی انگلیسی زبان چنین متنی رو منتشر کرده باشه. وگرنه سایت‌های فارسی‌زبان نمی‌تونستند که ترجمه کنند!)

  - اگر متن خبر را پیدا نکردید، از دو دکتر در متن خبر نام برده شده. نام‌هاشون دكتر ميشل دسلر، دكتر تونی الميدا است. لطف کنید و حداقل از یکی از آن‌ها، در یکی از سایت‌های پزشکی نامی پیدا کنید. بیوگرافی و این‌ها نه. فقط نامشون رو پیدا کنید به عنوان یک پزشک محقق. (اگر نبودند، چطور خبرشان در اینترنت بوده که دوستان ایرانی ما ترجمه‌اش کردند؟)

  البته یک نکتهٔ بسیار جالبی در این اسامی هست. وقتی من سرچ کردم، دیدم که این اسامی، اسم دو شخصیت مشهور در سریال "24" هستند. این هم لینکشون:
  ميشل دسلر
  تونی الميدا
   البته این دلیل نمیشه و اگر شما یکی از آن دو کار رو انجام دادید، ما حرف شما رو قبول می‌کنیم.
  - راه سومی هم هست. لطفی بکنید و به لحاظ علمی توضیح بدهید که چگونه داشتن حجاب باعث زیاد شدن سیبیل و افزایش موهای زائد در اندام‌های زنانه می‌شه.

  بی‌صبرانه منتظر این هستم که شما به یکی از این سه طریق بنده و دیگر دوستان رو از ابهام دربیارید.
  در مورد قرار گیری سطح پوست در معرض افتاب هم بهرحال پوست صورت در معرض افتاب قرار میگیره و اتفاقا پوست چهره واسه همه بخصوص خانم ها از همه جای بدنشون مهمتره و در دین اسلام هم "صورت زن" میتونه باز باشه و درنتیجه استعمال کرم ضد افتاب و چروک شدن پوست بخاطر قرار گیری دائمی یک لایه روی پوست میتونه اتفاق بیافته.
  این در مورد مثال شما (تعرق) هم صدق می‌کنه.

  اشکالی که من ساختم: حجاب کمتر، باعث آفتاب‌خوردگی بیشتر میشه. آفتاب‌خوردگی بیشتر، باعث افزایش برخورد پرتوهای پرانرژی میشه. در نتیجه باعث افزایش احتمال ایجاد بیماری سرطان پوست می‌شه.

  اشکالی که شما عنوان کردید: حجاب بیشتر، باعث تعرق بیشتر می‌شه. و تعرق بیشتر، باعث کاهش آب می‌شه. و در نتیجه باعث افزایش احتمال رسوب مواد در کلیه می‌شه.

  تا اینجا که شبیه به هم بودند. نه؟! البته مگر این‌که شما معتقد باشید که با حجاب باز، اصلا انسان عرق نمی‌کنه.
  راهکار هر دو اشکال هم مشخصه.
  مشکل اول فقط کافیست آب بخورند که اکثرا در دسترسه و سریعا حل می‌شه.
  مشکل دوم باید کرم بزنند، که مشکلات ثانویه داره و البته به اندازهٔ آب در دسترس نیست.
  وقتی پوست بدن شما برهنه هستش اولا کمتر عرق میکنید( اینو امتحان کن و تجربه کن)
  این گفته‌ٔ شما نیاز به منبع علمی داره. اشکالش هم اینجاست که هنگام برهنه بودن تعرق سریع انجام می‌گیره، اما به دلیل این‌که باد و نورِ مستقیم آفتاب وجود داره، عرق در مدت کمی تبخیر می‌شه (برای اثبات این مدعا، رجوع کنید به مباحث مربوط به ترمودینامیک). تبخیر سریع‌تر به معنای تعرق کم‌تر نیست.
  اتفاقا تبخیر سریع‌تر عرق اشکال ثانویه ایجاد می‌کنه و اون این‌که بدن تا حد معینی عرق تولید می‌کنه و اگر عرق تولید شده تماما و به سرعت تبخیر بشه، خشکی پوست (از آفتاب سوختگی هم به آن تعبیر می‌شه) اتفاق میوفته و در حقیقت پوست می‌میره. 
  اغاز تشنگی همون حد خطر هستش ولی هرچی زمان بگذره خطر افزایش پیدا میکنه.
  آغاز تشنگی حد خطر هست. کاملا درسته. اما نه حد خطر بیماری کلیوی. در زمان‌های اولیه‌ی تشنگی، حد خطر برای فرد تشنه، در مورد کاهش قدرت تمرکز و ... هست. اگر تشنگی برای مدت بیشتری باقی بمونه، حد خطر برای افزایش احتمال وقوع بیماری‌های جسمی (مثلا کلیوی) هست و اگر خیلی ادامه پیدا کنه حد خطر زیاد می‌شه و به اندازهٔ خطر از کار افتادن کل بدن و مرگ می‌رسه.

  سایتی که عکس‌ها را در آن آپلود کرده بودم، به نظر از کار افتاده. سه عکسی که در پست قبلی بود رو به ترتیب  اینجا آپلود می‌کنم:











   

 7. بالا | پست 107
  کاربر همیاری

  عنوان کاربر
  کاربر همیاری
  تاریخ عضویت
  December_2012
  شماره عضویت
  4043
  نوشته ها
  44
  سپاس
  8
  12
  دریافت
  0
  آپلودها
  0

  RE: نظرتون در مورد چادر چیه؟

  مرد مانند آب وزن مانند آتش اگر مانعی بین آب وآتش نباشد آب آتش را خاموش میکند ..واما آگر مانعی باشد آتش آب را می جوشاند...
  همینطوری نوشتم.

 8. بالا | پست 108
  کاربر همیاری

  عنوان کاربر
  کاربر همیاری
  تاریخ عضویت
  December_2012
  شماره عضویت
  3780
  نوشته ها
  1,153
  سپاس
  332
  439
  دریافت
  0
  آپلودها
  0

  RE: نظرتون در مورد چادر چیه؟

  اقا یا خانم شجاع
  درباره منبع اون خبر بنظر میرسه منبع معتبری براش وجود نداره. میپذیرم که نمیشه به اون خبر صرفا استناد کرد.
  ولی این واقعیت علمی کاملا اثبات شده هستش که پرتو افتاب در ریزش موها تاثیر داره و اتفاقا بهمین خاطر هم هستش که وقتی افتاب داره مستقیم می تابه در همه جای دنیا زن و مرد بیشتر مایل هستن تا کلاه روی سرشون قرار بدن. کلاه خیلی قابلیت بهتری داره نسبت به روسری و به همین علت هم اقایون معمولا زیر تابش افتاب از روسری استفاده نمیکنن( مگر در برخی کشورهای عربی که قضیه اونها کاملا فرق داره). 
  تابش افتاب موجب سست شدن ریشه موهای بدن میشه و این مطلب واقعا بدیهی و روشن هستش. اگه خیلی پافشاری دارین روی صحت گفته خودتون و صحت نداشتن حرف من (که حرف منم نیست و حرف پزشک های متخصص هستش) من میتونم از یک دکتر متخصص پوست وقت بگیرم و برم حضوری ازش بپرسم و بعدش هم ادرس و تلفن مطبش رو خدمت شما بدم. خودتون هم میتونین همینکارو بکنین.

  تابش مستقیم آفتاب موجب تبخیر عرق میشه که این اتفاق فایده مهمی داره که در پست قبلی عرض کردم و البته اگه این عمل خیلی سریع انجام بشه بقول شما موجب کاهش و افت تعریق میشه که اونم خطرناکه.
  قبل از همه این صحبت ها فقط به همین سوال من جواب بدین: چرا در ایران اقایون در فصول گرم و داغ اقدام به پوشیدن لباس های استین کوتاه میکنن( حتی وزرای مملکتی بعضا تابستون ها نیم آستین میپوشن) و همچنین در سایر کشورها همه مردم چه زن و چه مرد در فصول گرم علاقه دارن که لباس های استین کوتاه و شلوارک بپوشن؟ ایا این جمعیت عظیم( یعنی مردم سایر کشورها و اقایون مملکت ما همه شون بی سواد و بی خبر از علم هستن و یا سیستم بدن شون کلا غلط عمل میکنه؟)
  عزیزم هر کی که هستی یه شهروند عاقل و تحصیل کرده این مملکت هستی. پس بجای تعصب و پافشاری کردن روی اعتقاد و ایدئولوژی خودت بیا و یه کم به اطرافت نگاه کن. ما مجبور نیستیم هر طرز تفکری رو با دلایل علمی توجیه کنیم. چون یه وقت هایی قابل توجیه نیستن و مجبوریم بگیم چون حرف دین بوده و چون 1400 سال پیش گفته شده پس باید اونو بپذیریم.
  من توی زندگیم با یک انسان فوق العاده عمیق و فهیم اشنا شدم که واقعا چشم و گوش منو به روی حقایق باز کرد. ایشون بهم گفت که دین و مذهب پوچ هستش و ادم عاقل باید بروز باشه و به عقلش رجوع کنه. خودش ادمی بود که واقعا بروز بود و تموم کارهاش حساب و کتاب داشتن. ادم موفقی بود و همیشه با عقل خودش قدم برمیداشت.
  بله اغاز تشنگی ریسک بیماری کلیوی نداره ولی خب ما دقیقا نمیدونیم بدن مون در چه وضعیه و بالاخره این تشنگی میتونه زمانبر بشه. شما تصور کن که تشنه شدی و اتوبوس توی ترافیک هستش و دقیقا یک ساعت طول میکشه تا به مقصدت برسی. حالا اتوبوس یا تاکسی فرقی نمیکنه. بنده از این تجربه ها به تعداد موهای سرم داشتم و دارم. 
  ضمنا جذب کلسیم زمانی صورت میگیره که ویتامین د در بدن موجود باشه و ویتامین د وقتی تولید میشه که سطح پوست در معرض پرتو خورشید قرار بگیره تا چربی های زیر پوست تجزیه شده و با دخالت بخشی از اشعه فرابنفش به ویتامین د تبدیل بشن. در کشور ما ایران نرخ ابتلا به پوکی استخوان در خانم ها خیلی بیشتر از اقایون هستش. درحالیکه خانم ها هم به اندازه اقایون مواد لبنی مصرف میکنن. البته یائسگی هم بر این قضیه موثر هستش ولی فقط یائسگی علت نیست بلکه پوشش افراطی زن ایرانی بیشترین علت ابتلا به پوکی استخوان هست.
  اینا رو از بابت اطلاعات عمومی عرض میکنم وگرنه شما واسه زندگی خودت مختاری عزیزم.

 9. بالا | پست 109
  ناظم همیاری

  عنوان کاربر
  ناظم همیاری
  تاریخ عضویت
  September_2011
  شماره عضویت
  897
  نوشته ها
  518
  صلوات
  80
  دلنوشته
  1
  هیچوقت ظاهر زندگی دیگران رو با باطن زندگی خودتون مقایسه نکنید
  سپاس
  1,536
  1,017
  دریافت
  0
  آپلودها
  0

  RE: نظرتون در مورد چادر چیه؟

  سلام مجدد
  1-عذر میخام مریم خانم.ظاهرآ هنوزم باور ندارید قرآن ساخته پیامبر نیست و توسط خدا اومده.درسته؟یعنی این همه استدلالی که دکتر آوردن کافی نبود؟
  2-جدآ عذر میخام.وجدانا اگه همین قدر که دکتر دلیل آوردن اون فرد بزرگواری که باهاشون آشنا شدین همین دلایل رو می آوردن بازم قبول نمیکردید؟
  3-آیت الله بهجت رو میشناختید؟میدونید بخاطر بندگی خدا و اطاعت از دستورات دینش(اسلام) به کجا رسیدن؟
  بهتون پیشنهدا میکنم حتما در این مورد تحقیق کنید چون ممکنه دلایل ما واستون مستند نباشه و باورشون نداشته باشید که البته اگه بدون مدرک حرف بزنیم حق دارید.بنابراین ازتون میخام جدآ برید دنبال این قضایا ولی پیش داوری نکنید.شما دلایلی که دکتر آوردن رو قبول ندارید،دلایلی که گفته خودشون نیست و مستند هستن ولی خودتون میاید مطالب یک سایت رو که باب میلتون هست درجا باور میکنید.ازتون خواهش میکنم بدون قضاوت قبلی دنبال این قضایا باشید و از هر کسی هم سوال نکنید.شما در مورد دین سوال دارید باید از کسی که توی این حیطه مطالعه داشته سوال کنید نه کسی که معلوم نیست اطلاعاتشو از کجا آورده.
  امیدوارم انتخاب درست رو انجام بدید و تصمیم صحیح رو اتخاذ کنید

 10. بالا | پست 110
  کاربر همیاری

  عنوان کاربر
  کاربر همیاری
  تاریخ عضویت
  November_2012
  شماره عضویت
  3473
  نوشته ها
  219
  سپاس
  424
  296
  دریافت
  0
  آپلودها
  0

  RE: نظرتون در مورد چادر چیه؟

  مریم جان. ببخشید عزیزم ولی شما که الان فکر میکنم با اصل دین اسلام مشکل داری. بهتره اول مشکلت رو با اصل دین بر طرف کنی بعد راجب حجاب  بحث کنی خانمی. چون بحث اصلی حجاب اسلامی هست.
  چون شما الان با توجه به گفته هات اصول دین رو کامل قبول نداری.
  منم روی گفته ی آقا شروین تاکید میکنم اگه حرفای ما که هیچ، گفته های دکتر عزیزی رو که با دلیل و برهان و مدرک هست رو قبول نداری خودت در این زمینه تحقیق کن. البته بازم میگم بدون پیش زمینه قبلی. به عنوان فردی که تازه میخواد با اسلام آشنا شه نه فردی که بعضی از اصول اسلام رو قبول نداره.
   

صفحه 11 از 18 ... 910111213 ...

کاربران دعوت شده

© تمامی حقوق برای همیاری ایران محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد