نمایش نتایج: از 1 تا 2 از 2

موضوع: خواهرشوهر

345
 1. بالا | پست 1
  کاربر همیاری

  عنوان کاربر
  کاربر همیاری
  تاریخ عضویت
  May_2019
  شماره عضویت
  19674
  نوشته ها
  1
  سپاس
  0
  0
  دریافت
  0
  آپلودها
  0

  خواهرشوهر

  باسلام وخسته نباشید.من هشت سال عروس خانواده ای هستم که بااینکه اعتماد به نفس زیادی داشتم شوهرم بارفتارش باعث شد اعتمادبه نفسمو ازدست بدم.کلا خانواده ماباشوهرم متفاوتن.اوناخیلی سردن وبی بندوبار.الان خواهرشوهرم مجلس عقدشو مختلط برگزار کرده و من خیلی ناراحتم.خیلی مذهبی نیستم اما این حس که شوهرم تواینجور مجالس باشه منو عذاب میده.ومجبورم تومجلسشون باشم یه دونه برادره همسرم.اما ازوضعیت نامناسب اوناهم عذاب میکشم وتوچهم مشخص میشه که ناراحتم شوهرم اعتماد به نفسمو گرفته.انگاری اون مدلی اونجوری بهتر دوسداره.حالاازشماراهنمایی میخوام چطور رفتارکنم تواینجور مجلسی که حسم خوب باشه و عذاب نکشم.درضمن حس حسادتم بالا رفته تاازاونا یه چیزی بگه زود جبهه میگیرم زود داغ میکنم ذهنمو خراب کرده به مرو. زمان اینحوری شدم چون اونا سرد بودن و منو شوهرم صمیمی.وقیافه میارن حس میکنم

 2. بالا | پست 2
  عضو همراه

  عنوان کاربر
  مشاور روانشناس
  تاریخ عضویت
  December_2018
  شماره عضویت
  19151
  نوشته ها
  226
  سپاس
  0
  23
  دریافت
  0
  آپلودها
  0
  با سلام خدمت شما دوست عزیز
  . چند سالتان است؟
  . رفتارهای همسرتان با شما چگونه است که بر اعتماد به نفس شما تاثیر گذارشته سات؟
  چند مدت است ازدواج کرده اید؟
  آیا از اول از این تفاوتهای فرهنگی و مذهبی اطلاع داشتید؟
  . آیا همسرتان شما را مجبور می کند خلاف عقایدتان گام بردارید؟
  احساسات شما قابل درک می باشد اما بهتر است دقت کنید که در زمانی که شما ازدواج کردید بهتر بود به این تفاوت های مذهبی و فرهنگی بیشتر دقت می کردی تا از مشکلات احتمالی مانند الان جلوگیری شود .
  دقت کنید که بهتر است برای آرامش خودتان و زندگی مشترکتان هم که شده است سعی کنید این تفاوت ها را پذیرا باشد و به آنها احترام بگذاریدتا انها نیز به اعقاید شما احترام بگذارند . دقت کنید که سبک شخصیتی افراد متفاوت می باشد و این باعث می شود که رفتارهای متفاوتی با یکدیگر داشته باشند و رفتار متفاوت دیگران نشانه بی احترامی به شما و یا داشتن مشکلات اخلاقی انها نمی باشد .
  سعی کنید در جلوی همسرتان احترام خانواده ایشان را حفظ کنید و از توهین خوداری کنید چون حتی اگر حق با شما باشد امکان جبهه گیری همسرتان مقابل شما زیاد می شود و مشکلات زندگی مشترکتان افزایش می یابد . دقت کنید که همسرتان تنها مسئول رفتار خودش می باشد و رفتارهای خانواده ایشان ربطی به ایشان ندارد پس بهتر است بخاطر رفتار خانواده همسرتان را مقصر ندانید.
  سعی کنید در مورد اعتماد به نفستان خودتان و علایق و ویژگی های مثبت و منفیتان را بیشتر بشناسید و سعی کنید به آنها احترام بگذارید و از مقایسه کردن خودتان با دیگران خوداری کنید چون افراد متفاوت می باشند و مقایسه انها با خودتان جز آسیب و تمرکز بر این موضوعات و تکرار این چرخه سودی برای شما ندارد.
  درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
  021-22685895
  شاد باشید

کاربران دعوت شده

© تمامی حقوق برای همیاری ایران محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد