٭ بنده به عنوان یک گوینده و يك روحاني سال ها از فاطمه زهرا(س) حرف زده‏ام و شايد صدها ساعت درباره اين مخدره صحبت كرده ‏ام و همه ما به فضايل معنوي فاطمه زهرا(س) و به خصلت هاي انساني فاطمه زهرا(س) توجه كرديم اما به اين كه بايد يك الگوي زنده و مجسم و روشن از زن مسلمان امروز در اختيار بينندگان دنيا بگذاريم خيلي توجه نكرديم.(1)
     ٭ فاطمه زهرا(س) بعد از رحلت پيغمبر(ص) براي خلافت علي بن‏ابيطالب(ع) به يك مبارزه مستمر شبانه‏روزي دست زد و كسي نمي‏تواند منكر آن بشود. (2)
     ٭ مقام فاطمه زهرا(س) درخور آن است كه عقول برجسته انسانهاي بزرگ در اصلي‏ترين رشته‏هاي تفكرات ايشان بينديشند و زبان هاي فصيح‏ترين و بليغ‏ترين گويندگان، شعرا و سرايندگان آن انديشه‏ها را در قالب كلمات بياورند. (3)
     ٭ از خود پيغمبر اكرم(ص) كه پدر و مربي اين مخدره بزرگوار بود تا اميرالمومنين(ع) كه همسرش بود و تا فرزندان او ائمه معصومين (عليهم السلام) هر كدام راجع به زهراي اطهر7 جمله‏اي سخن گفتند، آن را با زبان تعظيم و ستايش بيان كردند و اين نشان‏دهنده مقام والاو توصيف‏ناشدني آن حضرت است. (4)
     ٭ اين دختر جوان - حضرت فاطمه(س) و اين بانويي كه در هنگام شهادت 18 سال داشت آن‏قدر به نماز ايستاد و عبادت كرد كه پاهاي مباركش ورم كرد. (5)
     ٭ اين دختر در آن دوران سخت [شعب ابيطالب] همان فرشته نجات پيغمبر بود. (6)
    ٭ «سميت الزهراء زهراء لانها تزهر لاميرالمومنين(ع) في النهار ثلاث مرات بالنور» فاطمه را زهرا ناميدند چون روزي سه بار در چشم علي(ع)
     مي‏درخشيد. (7)
    ٭ بركات فاطمه زهرا(س) را ما در عين آشنايي و معرفت و ارادت به آن بانوي دو عالم در سرتاسر ايام حيات خودمان در جلوه‏هاي گوناگون زندگي مشاهده كرديم.(8)
     ٭ راه علي(ع) و فاطمه(س) و راه ائمه امروز همان راه امام خميني(ره)
    است. (9)
    ٭ روز به روز، نور اسلام و معنويت فاطمه زهرا(س) آشكارتر خواهد
    شد. (10)
    
    پي‏نوشتها:
    1- ستودگان و ستايشگران، سخنان مقام معظم رهبري، ص‏37.
    2- همان، ص‏39.
    3- همان، ص 41.
    4- همان، ص 42.
    5- همان.
    6- همان، ص‏43.
    7- همان، ص 44 روايت نقل شده از بحارالانوار، ج‏43، ص 11.
    8- همان. ص‏46.
    9- همان، ص‏47.
    10- همان، ص‏46. 
    
□روزنامه ايران، شماره 5339 به تاريخ 24/1/92، صفحه 16 (سبك زندگي اسلامي)