تقويت حافظه

چه موادي باعث تقويت حافظه مي شوند؟

تحقيقات نشان مي دهد زناني که از اسفناج و سبزي هاي سبز ديگر استفاده مي کنند، پير شدن سلول هايشان را به تاخير مي اندازند. اسفناج به دليل آنزيم هاي موجود در برگ هايش موجب تقويت هوش و حافظه مي شود. اسفناج از ماده دارويي به نام فوليک اسيد برخوردار است که براي تقويت حافظه موثر است. اسفناج همچنين براي مبتلايان به بيماري قلبي بسيار مفيد وحاوي مواد آنتي اکسيدان نيز است.

قهوه از موادي مانند آنتي اکسيدان ها، آمينواسيد، ويتامين و مينرال برخوردار است به ويژه اگر دانه هاي قهوه را دم کنيد و بخوريد براي تقويت حافظه بسيار مفيد است. قهوه همچنين ضد آلزايمر است و با مصرف مداوم آن دچار آلزايمر نخواهيد شد.

غلاتي مانند سويا، لوبيا، نخود فرنگي و عدس از روغن بسيار مفيدي برخوردارند که براي تقويت حافظه مفيد و لازم است.

ميوه و سبزيجات نيز داراي آنتي اکسيدان هاي بسيار مفيدي براي بدن هستند و خوردن آنها موجب تقويت حافظه مي شود . علاوه براين تخم مرغ نيزبراي تقويت حافظه بسيار مفيد است به ويژه مصرف تخم مرغ در دوران بارداري موجب افزايش هوش کودک مي شود. يک ظرف ماست داراي امگا ۳ و دي.اچ.اي نيز براي تقويت حافظه بسيار مفيد است.

انبه نيز از ميوه هايي است که خوردن آن موجب تقويت حافظه مي شود . اين ميوه داراي بافت هاي چربي است اما خوردن آن باعث مي شود که گردش خون تسريع شود. هنگامي که گردش خون سريع تر شود باعث مي شود خون بيشتري به مغز برسد .

محققان استراليايي به تازگي دريافته اند موادي مانند کربوهيدرات هايي که به وفور در سيب زميني يافت مي شود، باعث تقويت حافظه مي شود. ماهي نيز يکي ديگر از مواد غذايي است که باعث تقويت و رشد سريع تر سلول هاي مغز و در نتيجه باعث تقويت حافظه مي شود. ماهي براي عارضه قلبي نيز مفيد است.

شکلات نيز يکي ديگر از موادي است که باعث تقويت حافظه مي شود. البته بهتر است شکلات هايي را مصرف کنيد که يا تلخ هستند و يا حاوي شير باشند. محققان معتقدند، غذاهاي سرشار از آنتي اکسيدان ها و روغن زيتون حافظه را تقويت مي کند. همچنين محققان هشدار دادند که مصرف مواد غذايي داراي چربي و قند فراوان نظير چيپس و نوشابه هاي گازدار بهره هوشي کودکان IQ را کاهش ميدهند.

منبع : کانون آموزش