می دانید از چه زمانی باید مراقب نحوه حرف زدنتان جلوی کودک دلبندتان باشید؟ آیا باورتان می شود اگر بگوییم کودکان از همان دوران جنینی حرف های شما را می شنوند و یاد می گیرند پس از همان زمان بارداری باید به حرف هایی که جلوی او می زنید دقت کنید!
 
عجیب است حتی گریه نوزادان با هم فرق دارد و هر کدام به زبان مادری خود گریه می کنند! محققان آلمانی می گویند کودکان از داخل رحم نکات ظریف لهجه و زبان مادری خود را یاد می گیرند.

این محققان با بررسی گریه 60 کودک سالم که در خانواده های فرانسه زبان و آلمانی زبان به دنیا آمده بودند؛ متوجه شدند کودکان فرانسوی با تون صدایی زیاد شونده و آلمانی ها با صدایی رو به پایین، گریه می کنند.
 
آنها احتمال می دهند که این حالت گریه کودکان و تقلید آنها از نحوه حرف زدن مادرانشان؛ نتیجه تلاش کودک برای ایجاد یک ارتباط نزدیک و حرف زدن با مادر است.

به نظر می رسد کودکان ازهمان دوران جنینی تحت تأثیر صدا و لحن زبان مادری خود قرار می گیرند.
 
البته پیش از این هم محققان متوجه شده بودند که جنین صداهایی از جهان بیرون را که در 3 ماه آخر بارداری شنیده به یاد می آورد و علاوه بر این تحقیقات قبلی نشان داده بود که نوزادان از 12 هفتگی قادرند حروف صداداری را در صحبت های بزرگسالان، بفهمند وبا هم مطابقت دهند.
http://www.irantrack.com/View/lahjee-maadaar.html