دختر ۱۵ ساله‌ام ساعت‌های زیادی را بعد از مدرسه وقتی من هنوز به خانه نیامده‌ام در اینترنت می‌گذراند. از کجا می‌توانم مطمئن شوم خطری برای او نیست؟

-- بهنام

اینترنت منبع گسترده‌ای از اطلاعات است که بعضی از آنها خوب و بعضی بد هستند. اگر نوجوانتان یاد بگیرد چطور هوشمندانه از آن استفاده کند، می‌تواند در کمال ایمنی از کلیه اطلاعات آن بهره ببرد. با قرار دادن کامپیوتر خانواده در یک محل عمومی خانه نه در اتاق خصوصی و محدود کردن ساعت استفاده از آن به مدت ۲ ساعت می‌توانید هم مراقب فرزندتان و هم کامپیوتر باشید.

او را تشویق کنید احتیاطات ساده‌ای را دنبال کند مثل ناشناس ماندن در کلیه اوقات (حتی در چت‌روم‌ها)، آشکار نکردن اطلاعات شخصی مثل آدرس و شماره‌تلفن، اسم مدرسه و از این قبیل و قرار نگذاشتن با غریبه‌هایی که در چت‌روم‌ها با آنها آشنا می‌شود.

کنترل والدین و نرم‌افزارهای فیلترینگ هم می‌تواند به شما برای محافظت از فرزندتان دربرابر مطالب نامناسب و مستهجن کمک کند. از اینها مهمتر با او درمورد خطرات ارتباط برقرار کردن با غریبه‌ها در اینترنت صحبت کنید و به او خاطرنشان کنید که افراد در اینترنت معمولاً حقیقت را نمی‌گویند.

http://www.kidspersia.com/parent/558