نمایش نتایج: از 1 تا 2 از 2

موضوع: نظر قرآن در مورد کاندیداها

854
 1. بالا | پست 1
  مدیر کل همیاری

  عنوان کاربر
  مدیر کل همیاری
  تاریخ عضویت
  October_2010
  شماره عضویت
  5
  نوشته ها
  3,373
  صلوات
  192
  دلنوشته
  6
  اللهمّ صلّ علی محمّد و آل محمّد
  سپاس
  2,638
  8,734
  نوشته های وبلاگ
  38
  دریافت
  146
  آپلودها
  5

  نظر قرآن در مورد کاندیداها

  نظر قرآن در مورد کاندیداها

   توصیه های شیرین حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در مورد انتخابات  ریاست جمهوری[قرائتی]حجت اسلام محسن قرائتی، عالمی که همه او را حداقل با برنامه درس هایی از قرآن.که سالیانی است از شبکه اول سیما پخش می شود، می شناسیم. او معلمی دوست داشتنی و مهربان است که نگاهش به قرآن نگاهی زیبا و کاربردی است و همه و در هر سنی به او علاقه داشته و برنامه هایش را دنبال می کنند. حجت االاسلام قرائتی در جایی گفته بودند من در این سی سال یا سی و چند سال، هروقت، وقت انتخابات بوده حالا یا مجلس، یا خبرگان یا ریاست جمهوری، یا شورای شهر، نكاتی را گفتم. اکنون با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری سخنانی در اینباره گفته اند که در ذیل آنها را با هم می خوانیم.

   

  رحمه العالمین تبلیغ دین است، این آخرین نکته ای است که من راجع به تبلیغ فهمیده ام. خیلی هم نکته قشنگ، قرآنی و لطیفی است تبلیغ دین رحمت الهی است. بنابراین اگر هر کدام از پژوهشگران، مبلیغین و علما  که تبلیغ دین هم می کنند خوش به حالشان. هر کدام فقط نشسته اند پژوهش می کنند و تبلیغ نمی کنند از رحمت دور هستند. هر کس در هر شرایطی در فضای خودش باید تبلیغ کند.

  تبلیغ لازم نیست رزمی یا فنی باشد، مثل کشتی که لازم نیست رزمی و فنی باشد. یک کشتی داریم که رزمی و فنی است، ده ها و صد ها مهندس و متخصص روی آن کار می کنند تا ساخته شود. یک کشتی هم طبیعی است مثل یک برگ زدی که در آب افتاده  و مورچه ها هم میروند روی آن سوار می شوند و هیچ مهندسی هم روی آن کار نکرده است. یعنی تبلیغ می شود از ساده ترین ابزار باشد و یا از پیچیده ترین ابزار. تبلیغ هم می شود تن به تن باشد، هم می تواند اجتماعی باشد.

  رحمه العالمین تبلیغ دین است، این آخرین نکته ای است که من راجع به تبلیغ فهمیده ام. خیلی هم نکته قشنگ، قرآنی و لطیفی است تبلیغ دین رحمت الهی است

  انتخابات در قرآن

  ملاک انتخاب در قران آیات زیادی است .

   ١- ایمان  

  "افمن کان مومنا کمن کان  فاسقا"

  ایمان شرط است.

  ٢- تقوا

  " ان اکرمکم عندالله اتقاکم "

  ٣- علم

  "هل یستوی الذین یعلمون  و الذین لایعلمون"[استاد قرائتی]٤- توان جسمی  و مغز طراحی  

  مغز آن بتواند طراحی کند و بدنش هم بتواند عملیات انجام دهد "و زاده بسطة فی العلم و الجسم"

  ٥- علم حفاظت

  یوسف به پادشاه مصر گفت به من پست بده که اختیار گندم در دست من باشد." اجعلنی علی خزائن الارض.." بعد گفت چرا؟ گفت" انی حفیظ علیم" قدرت حفاظت. بتوانم بیت المال را حفظ کنم و هدر نرود.

   

  ٦- هجرت

  قرآن می گوید کسانی که ایمان دارند و از سر جایشان تکان هم نمی خورند را، نه دوست شان داشته باشید، نه به آنها پست دهید"و الذین امنوا و لم یهاجروا"  اگر امنو هست ولی هجرت نمی کنند مالکم حق نداریدمن ولایتهم من شی  نه هیچی دوستشان داشته باشید، نه هیچی پستی به آنها بدهید.

  ٧- سابقه

  "و السبقون السابقون اولئک المقربون"

  ٨- جهاد

  " فضل الله المجاهدون علی اقاعدین"

  قرآن می گوید کسانی که ایمان دارند و از سر جایشان تکان هم نمی خورند را، نه دوست شان داشته باشید، نه به آنها پست دهید

  اما کجا سراغ کی نرویم؟

  می گوید آنهایی که قلابی اند.

  ١- اشک قلابی

  گول نخورید ، برادران یوسف او را که در چاه انداختند "و جاۆو  اباهم عشاء یبکون" آمدند زار زار گریه کردند،یعنی گریه قلابی هم داریم.

  ٢- مسجد قلابی

  "و الذین اتخذوا مسجدا ضرارا"

  ٣- سخنرانی قلابی

  سخنرانی قلابی هم داریم. قرآن می گوید بعضی هم چنین حرف می زنند که پیغمبر هم بهتش می برد. "یعجبک قوله" یعنی قول او، تو پیغمبر را هم به تعجب وا میدارد.

  ٤- قسم قلابی[استاد قرائتی]به قسم هم گول نخورید. " اتخذو ایمانهم جنة"  اینها قسم می خورند اما چیز دیگری از آب درمیاد.

  ٥- ایمان قلابی

  به ایمان هم گول نخورید. ممکن است ایمانشان الکی باشد. جمعی از یهودی ها از بزرگانشان گفتند صبح میرویم، ایمان می آوریم غروب برمیگردیم.  2 تا فایده دارد برایمان، یکی تو دل مسلمان ها خالی میشود که می گویند علمای یهودی که صبح ایمان آوردند غروب برگشتند.  می گویند معلوم است آنها در دین اسلام  چیز درست حسابی ندارند، صبح رفتند غروب بر گشتند مثل این می ماند که چند تا استاد دانشگاه بیایند و بعد وسط سخنرانی من بروند. شما همه تان می گویید چی شد. هم تو دل مسلمانان خالی میشود و هم یهودی ها حرارت مسلمان شدن پیدا نمی کنند. یک تهاجم فرهنگی بود که پیغمبر از طرف خدا متوجه شد و وحی آمد امروز صبح یک سری از یهودی ها می آیند و تا غروب هم بر می گردند. به مسلمان ها بگو نه از آمدنشان خوشحال بشوند و نه از رفتنشان.  اسلامشان تاکتیکی است، ممکنه ایمان هم تاکنیکی باشد.

  به کی رای دهیم؟

  بصیرت

   گول قسم نخوریم.گول گریه نخوریم. گول لباس نخوریم.گول ریش نخوریم.گول هیچی نخوریم. ما اگر یک دوره قرآن بینید هیچ وقت و هیچ کجا معطل نمی شوید.


  تبیان

 2. بالا | پست 2

  عنوان کاربر
  مدیر بازنشسته
  تاریخ عضویت
  April_2011
  شماره عضویت
  419
  نوشته ها
  547
  صلوات
  1014
  دلنوشته
  2
  بر نور جمال پاک احمد صلوات برعطر وجود حی سر مد صلوات بر وجه نکوی وخلق نکوی رسول بر خاتم انبیاء محمـــد صلوات
  سپاس
  687
  682
  نوشته های وبلاگ
  3
  دریافت
  11
  آپلودها
  5

  RE: نظر قرآن در مورد کاندیداها

  سلام از مطلب مفید شما سپاسگزارم.
  نوشته زیر هم پاسخ های قرآنی آقای قرائتی پیرامون انتخابات است.
  نوشته شده در تاریخ 92/03/06حدودا هفته گذشته برنامه ای در رسانه ملی با حضور حجة الاسلام و المسلمین محسن قرائتی پیرامون انتخابات در حال اجرا بود. برخی نکاتی که این مفسر عالیقدر قرآن با توجه به آیات قرآنی بیان نمودند را یادداشت نمودم. در نوشته پیش رو نکات مذکور را مرور می کنیم.ستاد اقامه نماز در پاسخ به اين سؤال که اصلح به چه کسي گفته مي شود؟ اشاره به آيه 105 سوره انبياء --أَنَّ الاَرْضَ يَرِثُها عِبادِيَ الصّالِحُونَ--نموده (هرچند مقصود آیه «حكومت جهاني مهدي (عج)» است)؛

  و در ادامه فرمودند: اداره کشور يک صلاحيتي ويژه مي خواهد. يک فرد با صلاحيت بايد در همه مراحل مديريت کاري اش موفق بوده باشد، بعد بتواند کشور را اداره کند، و افزودند: در کشور برخي صاحب انقلاب و برخي مستأجر انقلاب هستند بايد ديد صاحبان انقلاب حرفشان چيست؟
  حجةالاسلام قرائتی با عنوان نمودن آيه 84 سوره ی کهف، "إِنَّا مَكَّنَّا لَهُ فِي الْأَرْضِ وَآتَيْنَاهُ مِن كُلِّ شَيْءٍ سَبَبًا"؛به  مصاديقي از حکومت های عادل و موفق در قرآن از جمله: ذوالقرنين، حکومت طالوت، حکومت سليمان و ... اشاره نمودند؛ که ايشان هم حکومت داشتند و هم عادل بودند.

  این معلم اخلاق ادامه داد: رئيس جمهور خوب هم بايد به معيشت مردم و هم به دين مردم برسد و در پاسخ به سؤال مجري برنامه که رئيس جمهور به دين مردم چه کار دارد؟ پاسخ دادند:
  اينکه مساجد کم و معنويت هم کم شده است.
  مثلا در ماه رمضان چه اشکالي دارد که نانوا در شب پخت کند که به دليل گرماي روز مجبور به خوردن روزه نشود.
  اينکه بتواند شرايطي براي ازدواج آسان جوانان فراهم کند.
  سودهاي بانکي را کم کند.
  و نیز افزودند: ما هم شخص ديندار داريم و هم دين دان، يک رئيس جمهور خوب بايد ديندار باشد تا بتواند در اداره کشور به خوبي و با وجدان عمل کند. ایشان خاطر نشان کردند که رئيس جمهور خوب بايد پر تلاش باشد و جناحي عمل نکند. زحمات ديگران را در نظر بگيرد و ديگران را به خاطر خودش خراب نکند؛ و نيز داراي سعه صدر باشد چرا که رئيس جمهور بايد گاهي به خوب بودن ديگران اعتراف کند. جايي که نمي داند و توانايي ندارد بگويد و از نيروي ديگران استفاده کند. همان گونه که موسي عليه السلام برای رفتن پيش فرعون فرمود هارون برود که از من بهتر حرف مي زند.

  ايشان در پاسخ به خويشاوندي که بين برخي مسئولين ممکن است وجود داشته باشد فرمودند در قرآن 200 مرتبه دون الله تکرار شده است پس هر چيزي که رنگ الهي نداشته باشد و تکيه بر ديگري باشد شرک است.

  و نکته پایانی گفتاری از امیر مؤمنان حضرت علی علیه السلام:

  "فليست تصلح الرعيه الا بصلاح الولاة و لا تصلح الولاة الا باستقامة الرعيه" نهج‌البلاغه / خطبه 216

  يك كشور اصلاح نمي‌شود مگر اينكه كارگزاران، زمامداران و مسئولينش صالح باشند و آن‌ها اصلاح نمي‌شوند مگر به استقامت و پشتكار مردم.

  منبع مطلب 

کاربران دعوت شده

© تمامی حقوق برای همیاری ایران محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد