نمایش نتایج: از 1 تا 5 از 5

موضوع: قتل عام زائران ایرانی

1301
 1. بالا | پست 1
  راهنمای همیاری

  عنوان کاربر
  راهنما
  تاریخ عضویت
  September_2012
  شماره عضویت
  2904
  نوشته ها
  550
  صلوات
  40
  دلنوشته
  1
  موجیم و وصل ما ، از خود بریدن است ساحل بهانه ای است ، رفتن رسیدن است
  سپاس
  438
  1,400
  دریافت
  3
  آپلودها
  0

  قتل عام زائران ایرانی

  ادامه سریال قتل عام زائران ایرانی در عراق؛
  دولت باید کاری کنددر این باره می توان از آژانس ها، رادیو و تلویزیون و سایر رسانه ها، سازمان حج و زیارت، وزارت خارجه و وزارت کشور استفاده کرد و به مردم اطلاع رسانی کرد که سفر آنها در این وضعیت به عراق، برای جان آنها خطرناک است.
  عصر ایران - روز گذشته بار دیگر جمع دیگری از شهروندان کشورمان در عراق قربانی ترور شدند و طبق آخرین گزارش ها متاسفانه 16 تن از ایرانیان کشته و 30 نفر دیگر زخمی شدند.

  این یکی از خونبار ترین حملات علیه زائران ایرانی عتبات عالیات در ماه های گذشته بوده و این در حالی است که تقریبا در هفته های گذشته شاهد افزایش حملات به زائران ایرانی در عراق هستیم.

  در این رابطه نکاتی چند قابل ذکر است:

  1- دولت هر کشوری مسئول تامین امنیت شهروندان آن کشور در داخل و خارج از مرزهای جغرافیایی اش است، در حالی که به نظر می رسد وزارت خارجه و دیگر نهادهای مسئول در این مساله اقدامات لازم و کافی را برای کاهش تلفات انسانی و مرگ شهروندان کشورمان در سفر به عراق انجام نمی دهند.

  در برخی اوقات وزارت خارجه برای مواردی همچون " ناآرامی ها و اعتراضات ساده در برخی کشورهای اروپایی" برای مقابله به مثل با برخی اقدامات مغرضانه کشورهای غربی علیه کشورمان، بیانیه می دهد و شهروندان کشور را از سفر به آن کشورها بر حذر می دارد، در حالی که در هفته های گذشته شاهد گسترش حملات به زائران ایرانی بوده ایم و در این زمینه وزارت خارجه یا دیگر نهادهای مسؤول هیچ توصیه خاصی برای سفر یا عدم انجام سفر زائران ایرانی به عراق نکرده است.

  2- اگر وزارت خارجه در این زمینه توصیه هایی بکند دستکم می تواند درصد خروجی ها از کشور برای سفر به عتبات عالیات را بکاهد و اگر درصدی هم کمتر شود دستکم می تواند در کاهش اندکی از تلفات انسانی شهروندان کشورمان موثر باشد.

  3- زیارت عتبات عالیات یک فریضه دینی است و عملی مستحبی است نه واجب ؛ وقتی به فرموده امام(ره) حکومت اسلامی می تواند برای مصالحش "مناسک حج" را که یکی از فروع دین است تعطیل کند؛ طبیعتا می تواند با توجه به بالا رفتن آمار تلفات زائران و نا امن شدن فضای عراق، برای مدتی موقت و تا زمان بازگشت آرامش نسبی اعزام کاروان های زیارتی به عراق را متوقف کند.

  4- تجربه حملات ماه های گذشته به کاروان های ایرانی نشان می دهد بیشتر حملات در مسیر بغداد به سامرا روی می دهد، لذا با توجه به این واقعیت می توان لااقل در صورت اعزام کاروان ها، سفرهای زیارتی را مختص به شهرهایی چون نجف وکربلا و کاظمین کرد و تا اطلاع ثانوی و تامین بهتر امنیت زائران ،سفر به سامرا را از دستور کار کاروان های اعزامی به عراق خارج کرد.

  5- به دلیل عشق بالا به اهل بیت و تقاضای زیاد برای سفر به عتبات عالیات  بسیاری از سفرها نیز به صورت غیر قانونی و از مبادی غیر رسمی به عراق صورت می گیرد و این مساله ای است که حتی مسئولان کشور نیز به آن اقرار دارند  لذا انتظار می رود مراجع عظام تقلید و علمای اعلام همان گونه که تا کنون در موارد گوناگون با ورود خود به عرصه و ارایه نصایح و توصیه های لازم به مومنان ، در کاهش آلام و مدیریت بهتر فضا یاریگر و هدایتگر دولت و مردم بوده اند ، در این مورد نیز با ارایه نصایح و موضعگیری های صریح شان درباره افزایش سفرهای غیر قانونی و حتی قانونی که ممکن است به قیمت جان شهروندان کشورمان بینجامد، هشدار های لازم را ارایه دهند.

  البته این موضوع نیز قابل ذکر است که مسئله زیارت عتبات عالیات و  مکان های مقدس در عراق و سفر ایرانی ها به این کشور، با سفر ایرانیان به کشورهای دیگر قابل مقایسه نیست. همچنین حرکت زائران ایرانی به عراق صرفا با بستن مرزها یا اعلام هشدار وزرات خارجه متوقف نمی شود.

  همچنین برخورد امنیتی، فیزیکی و سخت افزاری نیز برای منع سفر مردم ایران به عراق، نه نتها جوابگوی مشکلات این بخش نیست بلکه باعث می شود سفر مردم به جای عبور از گذرگاه ای رسمی و معمول، از مسیرهای غیرقانونی و ناامن انجام و در نتیجه حجم تلفات زائران ایرانی بیشتر شود.

  پیشنهاد می شود ضمن باز گذاشتن مسیرهای سفر به عراق، اطلاع رسانی و فعالیت های نرم افزاری برای جلوگیری از سفر مردم به عراق انجام شود. در این باره می توان از آژانس ها، رادیو و تلویزیون و سایر رسانه ها، سازمان حج و زیارت، وزارت خارجه و وزارت کشور استفاده کرد و به مردم اطلاع رسانی کرد که سفر آنها در این وضعیت به عراق، برای جان آنها خطرناک است.
  منبع:
  http://www.asriran.com/fa/news/27827...A9%D9%86%D8%AF
   

 2. بالا | پست 2
  کاربر همیاری

  عنوان کاربر
  کاربر همیاری
  تاریخ عضویت
  May_2013
  شماره عضویت
  5502
  نوشته ها
  50
  سپاس
  0
  1
  دریافت
  0
  آپلودها
  0

  RE: قتل عام زائران ایرانی

  سلام
  تا طرز فکر مردم ما عوض نشود اوضاع به همین منوال هست
  وقتی مردم بر این باورند که اگر در این راه کشته شوند شهید هستند یا اینکه خود امامان زا ئران خود را حفظ میکنند وضعیت هیچ فرق نمی کند
  مثل کسی که پول ندارد و7 تا بچه داره وقتی بهش میگی چرا میگه هر آنکس که دندان دهد نان دهد نمیگوید همان کس که دندان داده عقل هم داده
  همان امامهای ما در احادیث دارن که با یاد ما با عمل به دستورات دینی ما با یک سلام از ته دلتان به ما با عمل به سنت ما و... ثواب زیارت ما را برده اید
  ولی ما مردم فقط بوسیدن ضریح این امامان را راقب هستیم وبس
  مثالش مادر خودم الان یک هفته هست که من وپدرم و برادرانم داریم باهاش بحث میکنیم که توکه 2 بار حج واجب رفته ای بار سوم برای چه اونم با فیش 20 میلیونی یا شایدم بیشتر واو زیر بار نمیرود
  هرچه به او میگوییم چرا پول میریزی تو دست این وهابی ها برای نابودی شیعه به خرجش نمیرود و میگوید زیارت خانه خداست کفر نگید

  وای چی بگمکه دلم خیلی خونه از بی فکری ما ایرانیها وسود بردن بیگانگان و دشمنان از این بیفکری ها

 3. بالا | پست 3
  راهنمای همیاری

  عنوان کاربر
  راهنما
  تاریخ عضویت
  September_2012
  شماره عضویت
  2904
  نوشته ها
  550
  صلوات
  40
  دلنوشته
  1
  موجیم و وصل ما ، از خود بریدن است ساحل بهانه ای است ، رفتن رسیدن است
  سپاس
  438
  1,400
  دریافت
  3
  آپلودها
  0

  RE: قتل عام زائران ایرانی

  سلام مامانی عزیز؛یه راه حل قشنگ واسه منصرف کردن مادر مهربونتون:
  یک نفرتون اعلام کنه مثلا خواب دیدم فلانی اومده به خوابم گفته ثواب زیارتو واسه مادرتون نوشته شده!یا از این جور خوابا!!!!!!!!!!!!!(خیلی زشت بود ترفندم؟!نه؟!)
  امشب وقتی تصویر بچه رو میدیدم که زار زار گریه میکرد و میگفت مامانم شهید شده،دلم کباب شد.نمیدونستم واقعا چی باید بگم!!!!!!!!
  الهم عجل لولیک الفرج....

 4. بالا | پست 4
  کاربر همیاری

  عنوان کاربر
  کاربر همیاری
  تاریخ عضویت
  May_2013
  شماره عضویت
  5502
  نوشته ها
  50
  سپاس
  0
  1
  دریافت
  0
  آپلودها
  0

  RE: قتل عام زائران ایرانی

  اوه انقدر ازاین جور حرفها بهش گفتیم
  بابام گفته به اسم خودت برو مسجد کمک کن برو جاهای زیارتی کمک کن برو برای ساخت مدرسه کمک کن
  برو خرج یه مریض روبده
  جهیزیه درستکن و.....
  بجاش عمره برو
  ولی مرغ فقط میگه من یه پا دارم
  تازه خودش خدای خواب دیدنه

 5. بالا | پست 5
  کاربر همیاری

  عنوان کاربر
  کاربر همیاری
  تاریخ عضویت
  November_2011
  شماره عضویت
  1123
  نوشته ها
  35
  سپاس
  0
  0
  دریافت
  0
  آپلودها
  0

  RE: قتل عام زائران ایرانی

  البته نصف این پول حج برمیگرده به خود کشور، چون مسئولیت قسمت های مختلف حج تو عربستان با خود ایرانیهاست.
  پیشنهاد من کمک به یکی از بچه های خیابانیه ، شاید اینجوری نظرش عوض بشه.
  به هر حال زکات هم مث حج یکی از ارکان اسلام هست.شاید چند تا آیه درباره زکات به این مورد کمک کنه.

کاربران دعوت شده

© تمامی حقوق برای همیاری ایران محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد