اولین روز شروع زندگی متأهلیچند نکته عملی برای زوج های جوانی که تازه متأهل شده اند و باید بعد از مراسم جشن ازدواج خود را برای شروع یک زندگی مشترک با یکدیگر آماده کنند.بازدید : 634 نفردر پیچ و خم دل‌دادگی و حرف‌های نگفته جوانی، واقعیت‌های یک عمر زندگی در کنار یکدیگر و تجربه حوادث تلخ و شیرین و مهارت‌های لازم برای شناخت و تجزیه و تحلیل مشکلات زندگی فراموش می‌شود. اگر همسرتان همیشه قابل اعتماد بوده است، نباید با حسادت خود  برای او ایجاد مزاحمت كنید. این حسادت برای رابطه سم است.


چند نکته عملی برای زوج های جوانی که تازه متأهل شده اند و باید بعد از مراسم جشن ازدواج خود را برای شروع یک زندگی مشترک با یکدیگر آماده کنند.

به فکر فردای مراسم ازدواج باشید
جشن ازدواج شاید سرگرم كننده باشد اما فقط یك روز است. اكنون شما ناچارید با یكدیگر زندگی كنید، با هم كنار بیایید و خانواده خودتان را تشكیل دهید. شما متاهل شده‌اید.

فکر عوض کردن اخلاق همسر اشتباهی بزرگ است.
تلاش برای عوض كردن همسرتان فقط احساسات او را جریحه‌دار كرده و زندگی مشترك شما را خراب می‌كند. افراد بالغ به طرز چشم‌گیری تغییر نمی‌كنند. همسر خود را قبول كرده و او را به خاطر منحصر به فرد بودنش و تفاوت‌هایی كه با دیگران دارد، دوست بدارید.

مراقب رابطه خود با خانواده همسرتان باشید.
هنگام دعوای شما با خانواده همسرتان، تنها كسی كه آزرده خاطر می‌شود، همسرتان است كه احساس می‌كند بین شما گیر افتاده است. دست به هر كاری بزنید تا رابطه خود با خانواده همسرتان را بهبود ببخشید.

از فریاد زدن پرهیز کنید
پرخاشگری و فریاد زدن و جیغ كشیدن زندگی تان را به مخاطره می اندازد. گفتگوی آرام و منطقی شما را به پیش خواهد برد.

برای عذر خواهی پیش قدم باشید
زن یا شوهری كه بعد از هر مشاجره بر عذرخواهی اصرار دارد، همیشه برنده است و كسی كه مهر و محبت همسر خود را انكار می‌كند، هیچ كار مفیدی برای زندگی مشترك‌شان انجام نمی‏دهد. باید ملایم‌تر باشید و راهی پیدا كنید كه مسوولیت اعمال خود را به گردن بگیرید.

زمان بیشتری در کنار هم باشید.
باید مانند یك گل از زندگی مشترك خود مراقبت كنید. گل، بدون آب، نور خورشید و مراقبت هرگز رشد نخواهد كرد. بنابراین، باید برنامه‌ریزی كنید تا مدت زمان بیشتری را در كنار همسر خود باشید.منبع : khabareno.com