نمایش نتایج: از 1 تا 1 از 1

موضوع: دلتنگی پس از قطع یک رابطه

8090
 1. بالا | پست 1

  عنوان کاربر
  مدیر بازنشسته
  تاریخ عضویت
  April_2011
  شماره عضویت
  419
  نوشته ها
  547
  صلوات
  1014
  دلنوشته
  2
  بر نور جمال پاک احمد صلوات برعطر وجود حی سر مد صلوات بر وجه نکوی وخلق نکوی رسول بر خاتم انبیاء محمـــد صلوات
  سپاس
  687
  682
  نوشته های وبلاگ
  3
  دریافت
  11
  آپلودها
  5

  دلتنگی پس از قطع یک رابطه

  این مقاله در نسخه قبلی همیاری قرار داشت. منبع : تالار همیاری ایرانیان

  دلتنگی پس از قطع یک رابطه

  هرچند شروع یک رابطه با جنس مخالف مورد تایید ما نیست، اما اگر درگیر یک رابطه عاطفی شده و آن را پس از مدتی قطع کرده اید، خواندن این مقاله می تواند برایتان مفید باشد.

  برای اینکه بتوانید از پس برخی مشکلات احتمالی ناشی از قطع یک رابطه عاطفی برآیید، لازم است ابتدا با خود روراست و صریح باشید و دلایل محکم و قطعی اتمام رابطه را مرور کنید. اینکه طرف مقابلتان صادق نیست، یا قصدی به جز ازدواج دارد، یا حرف و عملش با هم جور در نمی آید، یا اینکه فرد مطمئنی برای زندگی با شما نیست، و...، همه دلایل محکمی برای اتمام رابطه هستند.

  ممکن است افکار ناراحت کننده ای به سمت شما هجوم بیاورند، از قبیل: من فقط باید با این فرد ازدواج کنم، من دیگر نمی توانم ازدواج کنم، برای من مورد بهتری وجود نخواهد داشت، اگر با هر شرایطی ادامه بدهم بهتر از تنها ماندن است، دیگر دیر شده و من امیدی ندارم و...

  احساسات ناراحت کننده ای هم شما را همراهی می کنند، مانند: دلم برای صدایش تنگ شده، حرفهاش آرومم می کرد، رویاهام با او بود، تمام تصورات زندگی آینده ام با او شکل گرفته بود، احساس تنهایی می کنم، احساس شکست می کنم و...

  اما باید بدانیم که این افکار و احساسات گذرا هستند و با مدیریت به جا و گذر زمان قابل برطرف شدن هستند. چه باید بکنم؟

  پیش از شروع، از خدا بخواهید تا شما را یاری دهد.

  نخستین کار این است که بپذیرید این رابطه تمام شده و دیگر ادامه نخواهد داشت.

  دوم اینکه هرگونه امید به بازگشت فرد مقابل را از ذهن و فکر خود دور کنید.

  سوم اینکه هرآنچه طرف مقابل را به یاد شما می اندازد از خود دور سازید. آهنگ هایی که به یادش گوش می دادید را دست کم برای مدتی گوش ندهید؛ به جاهایی که او را به یادتان می اندازد نروید، یا اگر مجبورید بروید(مثلا دانشگاه)، آن محل را با چیزها و افراد دیگری در ذهنتان تداعی کنید. مثلا به جای اینکه دانشگاه را محلی برای ملاقات طرف مقابلتان مجسم کنید، آنجا را محلی برای کسب علم، گذران اوقات با دوستان، و سوال از اساتید تصور کنید و به این تصورات جدید عمل کنید. یادگاری ها را دور بریزید و عکسها و ... را پاک کنید.

  چهارم اینکه در رویه زندگی خود تغییر ایجاد کنید. مدتی که با طرف مقابل خود گذرانده اید، احتمالا روند زندگی شما را به شکل خاصی قرار داده. مثلا ساعت های خاصی منتظر پیام یا تلفنش بوده اید، اوقات خاصی را به ملاقات هم سپری می کرده اید و... . حال نیاز است که تغییری در روند زندگی جاری خود بدهید. آن اوقات و زمانها را به کارهای دیگری اختصاص بدهید. به ورزش بپردازید، به کلاس های فوق برنامه بروید، کار پژوهشی انجام دهید، به علایق خود بپردازید، در طبیعت سیر کنید، خدا را یاد کنید و ...

  پنجم اینکه حمایت اجتماعی دوستان و خانواده را همراه داشته باشید. با کسانی که تجارب مشابهی داشته اند و آن را با موفقیت سپری کرده اند، صحبت کنید. با دوستی که امین شماست دردودل کنید.

  قوی باشید و بدانید که اتمام یک رابطه، به معنای شکست نیست. رابطه ای که سرانجامی ندارد، همان بهتر که زودتر قطع شود. هر کاری راهی دارد. اگر کسی قصد ازدواج داشته باشد، از راه رسمی اش اقدام می کند.

  تا زمانی که رابطه قبلی را فراموش نکرده اید، اجازه ندهید کسی وارد رابطه جدیدی با شما شود. از خود بپرسید هدف از برقراری رابطه چیست؟ اگر رابطه صرفا برای رابطه است، نه عقل و نه شرع و نه تجربه آن را تایید نمی کنند. اگر برای ازدواج است، راه و رسمی دارد. اگر نمی تواند در شرایط فعلی اقدام رسمی کند، اشکالی ندارد، هر وقت توانست اقدام کند به خواستگاری بیاید(مخصوص دخترخانمها).

  در پایان سعی کنید از تجربه ای که به دست آورده اید نهایت استفاده را ببرید و آن را به دیگران نیز منتقل کنید.

  منبع : تالار همیاری ایرانیان
  ویرایش توسط admin : 2014_07_03 در ساعت 15:49

 2. 12 کاربر مقابل از ایزدی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .


کاربران دعوت شده

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای همیاری ایران محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد