نمایش نتایج: از 1 تا 3 از 3

موضوع: غرور مردانه

1184
  1. بالا | پست 1
    کاربر همیاری

عنوان کاربر
    کاربر همیاری
    شماره عضویت
    5931
    سپاس
    0
    0
    دریافت
    0
    آپلودها
    0

غرور مردانه

با سلام خدمت شما و عرض تشکر بابت فراهم کردن مشاوره رایگان.
    یک سوال اساسی داشتم که خیلی حیاتیه.
    من پسرم. 25 سالمه و میخام ازدواج کنم.
    اما رفتارم اصلا شبیه مردها نیست.
    خیلی مهربان هستم و وقتی مردهای هم سن و سال خودم را نگاه میکنم و رفتار آنها را باخودم مقایسه میکنم احساس زن بودن میکنم . آنها خیلی مقتدر و محکم هستند ولی من همش دوست دارم به دیگران کمک کنم و اگر کسی در حق من ظلم کند توانایی گرفتن حقم را ندارم و بیشتر ( شاید ناچارا) گذشت میکنم .
    دیگران (حتی پسرهای 17 ساله ) اقتدار در تصمیم گیری و نحوه برقرار ارتباط  با دیگران از من بهتر هستند .
    اما من متاسفانه همه جا مطیع و سربه زیرهستم . و حرف گوش کن هستم و نمیتونم روی حرف دیگران حرف بزنم.
    (البته خجالتی نیستما _ قبلا بودم ولی الان نه ) در روابط اجتماعی دچار ضعف شدیدم . بخاطر اینکه از خانه بیرون رفتن من از دوران کودکی مورد مواخذه شدید واقع میشد و این مسئله تا این سن هم ادامه دارد متاسفانه .
    سوالم اینجاست که آیا این مربوط به غرور مردانه است؟
    اصلا غرور مردانه دقیقا به چی میگن ؟
    چگونه میتوانم بفهمم که من غرور مردانه دارم یا خیر .

مشکلاتی که عرض کردم چگونه قابل حل شدن هستند و چکار کنم  که در زندگی مشترک که میخواهم انجام دهم به مشکل برنخورم با تشکر .

2. بالا | پست 2
    عضو همراه

عنوان کاربر
    عضو همراه
    شماره عضویت
    5262
    سپاس
    153
    492
    دریافت
    4
    آپلودها
    0

RE: غرور مردانه

سلام.

دوست عزیز ازدواج یکی از اساسی ترین و حساترین مراحل زندگی میباشد که نیاز به بلوغ فکری ، روانی ، اجتماعی ، جسمی و ... دارد. . تا فرد هویت یابی نکرده است و خود را نشناخته است نباید به این امر اقدام کند .

غرور در مردان یک امر منفی به حساب میاید که منجر به مشکل در زندگی زناشویی میشود. اما غرور مردانه که شما منظورتان هست : همان قدرت تصمیم گیری مستقلانه و ابراز وجود کردن در مسائل مختلف میباشد.

شما در صورت امکان به یک روانشناس مراجعه کنید .

3. بالا | پست 3
    کاربر همیاری

عنوان کاربر
    کاربر همیاری
    شماره عضویت
    5931
    سپاس
    0
    0
    دریافت
    0
    آپلودها
    0

RE: غرور مردانه

با سلام.
    ممنون از توضیحتون.
    از اینکه معنی واقعی را توضیح دادید ممنونم چون داشتم کلافه میشدم که دقیقا معنیش چی میشه.
    خدارو شکر تقریبا این نوع غرور را یک مقدارکمی دارم ولی باید تمرین کنم که بیشتر بشه .
    لطفا میتونید یک روانشناس معتقد و مومن  در تهران معرفی کنید ؟
    ممنون

کاربران دعوت شده

© تمامی حقوق برای همیاری ایران محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد